Amerci padaju na Čudovišta u OT, 6-5

Rochester Americans predali su vodstvo u kasnoj trećoj dionici i izgubili od Cleveland Monstersa, 6-5, u produžetku u petak navečer u Blue Cross Areni. Porazom, Amerks je pao na 7-4-1-0 u sezoni.

Rochester je vodio 5-4 s nešto više od minute do kraja regularnog dijela kada je Cleveland izjednačio, poslavši utakmicu u produžetke. Minutu i pol nakon produžetka, Monstersi su postigli pobjednički pogodak i dovršili pobjedu zaostatka.

Filip Cederqvist postigao je svoj prvi hokejaški gol u američkoj ligi, a kasnije je dodao još jedan i predvodio napad Amerksa. Aleksandr Kisakov također je postigao svoj prvi AHL pogodak, dok su Chase Priskie i Mitch Eliot pogodili mrežu. Isak Rosen skupio je par asistencija.

Rochester se nosi s nekim problemima na mreži. Ukko-Pekka Luukkonen bio je ogreban neposredno prije utakmice sa simptomima sličnim gripi. Dakle, Michael Houser je dobio start i odbio 24 od 27 udaraca prije nego što je napustio igru ​​početkom treće trećine sa simptomima sličnim gripi. Beck Warm, koji je opozvan iz Cincinnati Cyclonesa, odigrao je ostatak utakmice, zaustavivši pet od osam udaraca.

Amerkovi su igrali 2-na-3 u power playu i 2-na-4 na penal kill.

Rochester će se uputiti u Belleville na obračun sa Senatorima u subotu. Izvođenje pakova predviđeno je za 19 sati.