Ben Reichert bilježi muško amatersko prvenstvo New Yorka

Ben Reichert iz golf kluba River Oaks osvojio je 97. amatersko prvenstvo države New York jednim udarcem u golf klubu Crag Burn.

Reichert je u četvrtom i posljednjem kolu u četvrtak navečer zabio jedan preko 73 i završio s četiri više od 292 i osigurao svoje drugo prvenstvo NYS-a, prvo je 2015 NYS Boys’ Junior.

Osjećaj je nevjerojatan. Gledali smo na vodstvo od četiri šuta u jednom trenutku, a ja sam to sebi učinio malo težim nego što bih želio. Ali, uspjela sam to učiniti i sada je sve u redu! rekao je Reichert.

Prije Muške Am, Reichert je osvojio amatersko prvenstvo Floride 2019. u doigravanju iznenadne smrti. Govoreći o tome kako ga je to pripremilo za ovaj turnir, Reichert je rekao, 100%. Točno sam znao što ću osjećati idući niz dionicu. Znao sam kako se nositi s tim. Povjerenje je najveća stvar. Vjerujte u ono što radite i zapravo ne možete pogriješiti.

Drugu godinu zaredom, Chris Blyth iz Mendon Golf Cluba završio je kao drugoplasirani s pet preko 293.

Razočaravajuće je ponoviti kratki snimak ove godine, ali ne mogu biti previše uzrujan načinom na koji sam igrao. Uvijek je jako zabavno igrati na ovom turniru. Doći na drugo mjesto ove i prošle godine je čast i nadam se da ću iduće godine proći bolje, rekao je Blyth.

Dva igrača Crag Burna izjednačila su se na trećem mjestu sa šest-preko 294, uključujući trostrukog prvaka NYS-a Jamieja Millera i bivšeg NYS-ovog sub-juniora prvaka Tonyja Hejnu.

Govoreći o igranju ovog događaja na svom domaćem terenu, Hejna je rekao: Mislim da je ovo mjesto fantastično. Tečaj je odigran odlično. Mislim da je to bio veliki događaj za klub i bilo nam je drago što smo ga ugostili.

Mislio sam da je tečaj sjajan; držao se jako dobro. Imali smo sve različite vrste vremena pa je i to bilo cool, jer to imamo svaki dan ovdje, dodao je Miller. U četvrtak je 36 rupa dva puta odgođeno zbog vremenskih neprilika.

Prvih pet zaokružio je Adrian Norford iz Willowbrook Golf Cluba sa sedam iznad 295. Prescott Butler iz Piping Rock Cluba i Billy Hanes iz Crag Burna završili su T-6 s osam preko 296. Christian Chapman iz Cobblestone Creek Country Cluba i Kyle Ritchie iz Cherry Valleya završio je T-8 s 12-preko 300. James McHugh iz Rye Golf Cluba zabio je 13-prema 301 i osvojio deseto mjesto.

Branitelj naslova, Will Thomson iz Oak Hill Country Cluba, završio je turnir sa 72 rupe s 305 (T-18). Najboljih 20 dobit će izuzeće na turniru sljedeće godine.

Reichert započinje svoju juniorsku sezonu u muškoj golf momčadi Sveučilišta Alabama-Birmingham u sljedećih nekoliko tjedana. Vratit će se sljedećeg ljeta kako bi obranio svoju titulu u muškoj konkurenciji.