Zakoni se vraćaju kako bi kaznili načelnike

Vratite se u siječanj 2021., a Buffalo Bills su bili u doigravanju NFL-a i zamišljali su da će imati priliku otići sve do utakmice Super Bowla. Međutim, Kansas City Chiefs imali su druge planove. Unatoč ranom vodstvu 0-9 kod Billsa u prvoj četvrtini, Mahomes je pomogao uzvratiti borbu u drugoj i trećoj, što bi pomoglo Chiefsima na putu do Super Bowla s pobjedom 38-24 .

I tako su se Buffalo Billsi osvetili u nedjelju navečer, jer su htjeli kazniti Chiefse zbog bolnog izlaska iz prošlosezonske utakmice doigravanja. No, iako je ovo bila utakmica za dvije najbolje momčadi AFC-a, nije imala malo značaja s tim još samo na početku sezone. Dakle, osim prava hvalisanja, jer ima još puno utakmica do kraja, obje ove franšize imaju velike šanse da i dalje uđu u doigravanje bez obzira na to kako je prošao izjednačenje.

I unatoč tome što su Chiefsi favoriti za Super Bowl na mnogim aplikacijama za sportsko klađenje ove sezone , Billsi su bili ti koji su na kraju dobili onaj slatki okus pobjede, dok su si probijali put do impresivne pobjede 38-20 nad Chiefsima. Možda neće nadoknaditi gubitak koji su doživjeli ranije ove godine, ali bilo bi lijepo dokazati da mogu pobijediti jednu od najboljih momčadi u NFL-u, i to uvjerljivo. A evo sažetka kako se sve to dogodilo.

Billsi dominiraju u cijelom

Za razliku od njihove prethodne utakmice, ovo nije bio slučaj da su Bills rano preuzeli vodstvo i da su se Chiefsi vratili u igru. Ovoga puta Billsi su poveli, produžili ga i držali svaku prednost koju su mogli dobiti. Bio je to nevjerojatan i dominantan nastup s quarterbackom Joshom Allenom koji je vukao konce.

Bills i Chiefs su dvije od najboljih napadačkih momčadi u NFL-u, ali loša obrana je iznevjerila Chiefse, jer su samo stalno puštali Billse da prolaze kroz njih. Prva četvrtina je bila spora, jer su obje momčadi pokušavale uspostaviti poen na ploči i učvrstiti se u igri. I ovaj put su zapravo Chiefsi prvi upisali bodove, s Butkerom koji je šutirao 38 jardi za 3 poena. Ali tada je čovjek sata, Josh Allen, napravio TD trku, kako bi doveo Billse u vodstvo.

U drugoj četvrtini Chiefsi su ponovno preuzeli vodstvo, jer je Mahomes ubacio 5-yard touchdown pas, čime je rezultat 10-7 za Kansas. No onda su Bills upisali 17 uzastopnih poena bez odgovora, počevši od Emmanuela Sandersa koji je na kraju dodavanja Josha Allena u dodir s 35 jardi doveo do vodstva od 24-10. Prije nego što je Butker ubacio još jedan gol iz igre prije kraja četvrtine i povećao rezultat na 24-13.