Cornell popravlja na 9-0 nakon pobjede nad Bostonskim sveučilištem

Matthew Galajda zasigurno je u subotu navečer napustio Madison Square Garden sretniji nego posljednji put u The World's Most Famous Arena. Izvanredni juniorski vratar Cornell muške hokejaške momčadi napravio je 28 obrana kako bi spriječio Big Red u pobjedi od 2-0 nad Sveučilištem Boston u dvogodišnjoj utakmici Red Hot Hockeyja, istjerujući demone iz noćne more na putovanju tima u New York prošle godine.

Slijeva, Michael Regush, Matt Stienburg i Sebastian Dirven slave Regush

Pred Galajdinim prvim isključenjem ove sezone i 15. u samo 65 početaka karijere na sveučilišnoj razini, Cornell je popravio na 9-0 prvi put nakon 1969-70 – nezaboravne sezone u kojoj Big Red nikada nije poražen, vodeći na program drugog i posljednjeg državnog prvenstva. Po drugi put u posljednje tri godine, Cornell je posljednja neporažena momčad u rangu divizije I.

Ako je Big Red ove godine pokazao slabost, to je bila njegova nesposobnost da počne utakmice na jakoj nozi. Subota se pokazala kao iznimka, a BU je prijetio rano i često tijekom prvih 10 minuta. Galajda je najbolje obranila potom u 14. minuti utakmice, kada je slegnuo ramenima pokušaj bijega Alexa Brinka.