ZBOGOM OD PRAVDE: Superzvijezda Lyona postiže 44 u finalnoj utakmici kao C.G. Finney izbacuje Lavove iz posezone

Nakon što su u petak navečer u Blue Cross Areni osvojili 19. naslov u svojoj školi, Justice Smith i njegovi suigrači usmjerili su pozornost na trčanje na naslov državne titule. Prva prepreka bi im bio obračun s teškim C.G. Finney tim, prvaci odjela V razreda C1, u srednjoj školi Newark u ponedjeljak navečer.

Pred prepunom gimnastičkom dvoranom, seniorski igrač Lyona razmjenjivao je udarce s C.G. Finney stariji istaknuti Keegan Ocorr i fenomen 8. razreda Markus Robinson. Na kraju je C.G. Finney Falcons i glavni trener Joe Marchand koji će osvojiti pobjedu rezultatom 92-88 i nastaviti protiv Cal-Muma u igri Class C play-in u srijedu navečer u Blue Cross Areni.

Lyons je skočio u ranu prednost od 12-5 zaostatka za 2 tri poena u prvoj četvrtini od seniora Davida Weavera, ali Finney bi se vratio i poveo 21-19 nakon prve trećine.

Povećali bi vodstvo na 43-39 na poluvremenu iza 17 poena u prvom poluvremenu i Markusa Robinsona i Finneyja starijeg Caleba Angera koji su zakopali 5 trica.

Finney bi u drugom poluvremenu povećao vodstvo na čak 11 poena. Lyons bi smanjio zaostatak na 1 poen, ali Finney je uzvratio s Ocorrom i Robinsonom kako bi vratio razliku na 8. Ocorr bi u posljednjoj četvrtini otišao 6-8 s linije slobodnih bacanja kako bi zapečatio pobjedu i približio se karijeru jednog od velikana svih vremena koji je ikada nosio uniformu Lyona.

Justice Smith završio bi s 44 boda i završio karijeru samo 11 bodova manje od 2.000. David Weaver postigao je 18 poena uz 4 trice u svojoj posljednjoj utakmici za Lionse. Drugi razred Horace Betts IV završio je s 9, junior Benji Kemp osvojio je 8, a senior Aaron Romero postigao je 4 boda. Učenik druge godine Justin Smith zadržao se na 2 boda najniža u sezoni.

Za Falconse, Keegan Ocorr je postigao 36 poena, 27 u drugom poluvremenu, dok je osmaš Markus Robinson upisao 29. Caleb Anger je postigao 24 poena uz 6 trica prije nego što je faulirao u kasnoj utakmici. Jedini drugi Falconi koji su zabili bili su Josh Taylor koji je postigao 2 poena i Xavier Smith koji je pogodio jedno slobodno bacanje.

Za glavnog trenera Deana Schotta II i njegove Lionse, sezonu završavaju kao prvaci Sekcije V klase C2 s ukupnim rezultatom 21-3.