Herons, Bombers bore se za neriješen rezultat, Ithaca osvaja naslov lige na PK

Nacionalno rangirani nogometni tim William Smith Collegea i Ithaca igrali su neodlučeno na Cozzens Fieldu u utakmici Liberty League Championship u nedjelju poslijepodne. Bombersi su osvojili naslov lige i automatski plasman na NCAA turnir pobjedom 5-3 u izvođenju jedanaesteraca. Time je okončana 14-godišnja vladavina Heronsa kao prvaka konferencije.

William Smith (11-1-6) sada čeka svoju sudbinu kao slobodna ponuda. Emisija NCAA Women's Soccer Selection 2022. na rasporedu je sutra, 7. studenog, u 14 sati.

KLJUČNE STATISTIKE:

• William Smith je dominirao statistikom, završivši s prednošću od 21-8 u udarcima. Heronsi su također imali prednost od 9-3 u udarcima iz kuta.
  • Današnja utakmica bila je četvrti uzastopni neriješeni rezultat za Heronse, a bio je to šesti uzastopni shutout za obranu Heronsa.
  • otišao daleko u gol za Williama Smitha, četiri puta obranivši.

NAJISTAKANIJE:

• Vratar Ithace, Claire Reader proglašena je najistaknutijom igračicom turnira. Napravila je 11 obrana tijekom turnira, uključujući 10 tijekom današnje prvenstvene utakmice.

TRENUTCI UTAKMICE:

• imala je prvu priliku na utakmici za Williama Smitha u 25. minuti, ali je njezin udarac s ruba 18-erca ugušila Reader.
  • U 32. minuti Kaitlyn Weis je Kesler odbio udarac.
  • u 49. minuti zamalo preokrenula rezultat, ali je Reader odbio njezin udarac.
  • Na suprotnom kraju terena, Kesler se zaustavio nakon pokušaja Ally Stanton.
  • U 72. minuti, Reader je zaustavio udarac glavom.
  • umalo dobila gem u drugom produžetku, ali je njezin udarac petom pojela Reader.
  • možda i najbolju priliku za pobjedu imali su u 103. minuti. Opalila je s 20 metara iskosa koji je bio označen za donji desni kut kaveza. Okrenuo ga je Reader koji roni.

PUCANJE:

• Bombersi su promijenili vratare u raspucavanju, ubacivši Grace Hickey između cijevi.
  • Ithaca je odlučila pucati prva i pretvorila u svih pet pokušaja.
  • William Smith je pretvorila u njihov prvi pokušaj, ali je Hickey skočila s njezine lijeve strane i obranila u drugom pokušaju.