Heronsi pobjeđuju 4. uzastopce, minus Union 2-0

Dva različita Herona postigla su gol dok je četvrtoplasirana nogometna momčad William Smith Collegea pobijedila Union College 2-0 u natjecanju Liberty League jednog kišnog poslijepodneva na Cozzens Fieldu. Sa svojim četvrtim uzastopnim shutoutom, Heronsi sada imaju ukupni omjer 8-0-3 ove sezone s omjerom 4-0-2 u konferencijskoj igri. Garnet Chargersi pali su na ukupni omjer 6-5-2 i 2-3-1 u Liberty League.

Seniori i zabilježili su po jedan gol u drugoj uzastopnoj utakmici, dok je Ruppersberger predvodio Heronse s pet udaraca u natjecanju. Blakely-Armitage je zaslužan za pobjednički gol. Senior je odigrao svih 90 minuta na golu Williama Smitha, zabilježivši osam obrana u karijeri.

Rachel Berliner odigrala je 90 minuta u mreži za Union i zabilježila rekordnih devet obrana.

SAŽETAK BODOVANJA

• William Smith otvorio je rezultat samo 3:26 nakon što mu je dosuđen korner. Ruppersberger je skupio loptu na vrhu šesnaesterca i uputio udarac koji je blokirao branič Garneta Chargera. Okretanje je savršeno palo u noge Blakely-Armitagea koji je plasirao loptu u dalji kut pored vratara Uniona.
  • Ruppersberger je dodao gol osiguranja u 52. minuti nakon što je sakupio dugi centaršut za promjenu terena. Ruppersberger je presjekla loptu na lijevoj nozi i poslala loptu u dalju stativu za svoj četvrti gol u sezoni.

BLIZU ŠANSE

• Unionova najbolja prilika u prvom poluvremenu došla je u 19. minuti kada je Alayna Boileau pokupila loptu i opalila u gornji desni kut gola. Nelson je bio veliki skokom i obranom prebacio loptu preko mreže za korner Garneta Chargera.
  • Union je zamalo iskoristio sljedeći korner kada je Anne Pearl ponovno glavom preusmjerila loptu u gornji kut. Nelson je ponovno bio spreman za izazov, prikupivši još jednu veliku obranu.
  • Junior je imao zlatnu priliku za pogodak kod rezultata 39:20 u prvom poluvremenu. William Smith je izborio korner i pronašao glavu ronilačkog Mastracca. Udarac glavom bio je preusmjeren visoko od gola, pao je na vrh okvira gola.

KLJUČNE STATISTIKE

• William Smith završio je utakmicu s prednošću od 25-10 u udarcima, pogodivši 11 udaraca prema golu u odnosu na Unionovih osam.
  • Herons su imali prednost od 9-4 u udarcima iz kuta u natjecanju.
  • William Smith je sada u nizu od četiri pobjede u konferencijskom igranju, dopuštajući nula golova kroz 360 minuta igre.
  • Bila je to 19. uzastopna pobjeda Heronsa nad Unionom.