Hobartov lacrosse golman Kevin Holtby osvaja dvije tjedne nagrade

Golman Hobart Collegea Kevin Holtby u subotu je zaradio par nagrada za svoju zvjezdanu igru ​​na tada 19. mjestu Bryanta. Student druge godine proglašen je obrambenim igračem tjedna Sjeveroistočne konferencije i zaradio je mjesto u USILA nacionalnoj reprezentaciji tjedna. Ovo je drugi put ove sezone da je NEC obrambeni igrač tjedna.

Holtby je napravio rekordnih 23 obrane i doveo Statemen do pobjede od 11-10 nad Bulldogima. Zabilježio je 13 obrana u prve tri četvrtine i povisio svoju igru ​​s pritiskom u četvrtoj četvrtini, odbivši 10 od 11 udaraca koje je Bryant uputio na gol. Holtby je napravio dvije obrane u posljednjoj minuti kada je Hobart ubio par jedanaesteraca.

To je najviše obrana u utakmici Statemana otkako je Max Silberlicht '10 napravio 23 zaustavljanja protiv Syracuse 23. ožujka 2010. U eri Hobartove divizije I, samo četiri puta je vratar Hobarta ostvario više od 23 obrane u utakmici.

Holtby je započeo sve četiri utakmice za Hobart ove sezone, postigavši ​​rekord 3-1 uz postotak obrane od 0,604 i 10,50 golova u odnosu na prosjek. Drugi je u državi po obrani po utakmici (16,0) i sedmi po postotku obrana.

Hobart (3-1, 3-1) trenutno je izjednačen na trećem mjestu s Bryantom na NEC ljestvici. Statemen je u igri zaostatka za vođom konferencije, Saint Joseph’som (4-3, 4-0). Hobart će ugostiti Hawkse u 13 sati. u subotu, 10. travnja. Utakmica će se prenositi putem interneta na HWS All-Access i emitirati na WEOS-FM (89.5/90.3).

Statemen i Hawksi su se borili 10 puta, a svaka je strana pobijedila pet puta. Polovicu od 10 obračuna odlučio je samo jedan gol, uključujući svaki od prethodna tri.