Hobart isključuje Rochester kako bi zadržao Centennial Cup

Running back Tim Denham Jr. postigao je tri touchdowna u drugoj četvrtini, a obrana je iznijela svoj drugi prekid u sezoni jer je nogometna momčad Hobart Collegea zadržala Centennial Cup pobjedom 31-0 na Sveučilištu Rochester danas poslijepodne. Centennial Cup inauguriran je 2007. kako bi se priznala 100. utakmica u rivalstvu Rochester-Hobart. Ekipe su do sada igrale 113 puta. Hobart je pobijedio 58 puta, Rochester ima 48 pobjeda, a bilo je sedam remija. Ovo je 14. put da igraju za trofej.

Ocjena kutije

Denham je završio sa 159 jardi jureći na 14 unošenja. Postigao je pogodak u trčanjima od 13 jardi, šest jardi i 12 jardi - sve u razmaku od otprilike 12 minuta. Podigao je svoju ukupnu sezonu juriša na 1078 jardi, čime je postao prvi Stateman koji je prešao preko 1000 jardi u sezoni od 2013. godine.

Hobart (8-2, 4-2) je zatvorio drugu četvrtinu povratkom od 86 jardi za TD. U četvrtoj četvrtini, Tobias Wefering šutirao je 43 jarde i postigao pogodak.

Rayshawn Boswell jurio je za 119 jardi u 15 izvođenja. Hobart je jurnuo na mrežu od 304 jarde i dodao za još 12.

Linebackers Emmett Forde i Bryan Aguilar podijelili su vrhunska priznanja s po osam pokušaja. Forde je također donio svoju šestu smjenu u ligi koja je vodeći u sezoni.

Daniel Papantonis iz Rochestera jurnuo je na mrežu od 151 jardu na 22 izvođenja. Ryan Rose spojio je na 11 od 29 bacanja. Dvaput je smijenjen, a jednom presretnut - Cal Sullivan je TD završio drugu četvrtinu.

Hobart je ostvario četvrti poraz na svakom od prva tri Rochesterova posjeda. Nakon drugog zaustavljanja, Statemen su marširali 51 jardu u šest igranja, a Denham je zabio iz 13. Papantonis je u sljedećoj vožnji Rochestera imao bijeg od 52 jarde. Izbacio ga je James Mahoney u 6. 'Jackets su došli do 1, ali Jared Leake je prekinuo četvrti down pass u end zoni namijenjenom Ryanu Pasqualiju i gosti su preuzeli svoju 1.

Denham i Boswell prekinuli su duge trke (Denham 29 jardi, Boswell 25), a državnicima je pomogla i osobna greška protiv Rochestera nakon što je Boswell istrčao 13 jardi. Denham je zabio iz šesterice za 14-0. Igra trčanja dovela je do 57 jardi u sljedećem posjedu Hobarta, a Denham je zabio iz 12.

Rose je odvezao Yellowjacketse s njihovih 34 na Hobart 10. Njegovo treće dodavanje s desne strane od 10 odabrao je Sullivan koji je ubrzao daleko od progonitelja i postigao pogodak u poluvremenu.

NCAA Playoff teren bit će objavljen u nedjelju navečer. Ponude za ECAC Bowl bit će objavljene u ponedjeljak u podne.