Ithaca donosi kući treći uzastopni Cortaca Jug pobjedom na MetLife stadionu

Nogometna momčad Ithaca College pobijedila je SUNY Cortland sa 32-20 u 61. utakmici Cortaca Jug 16. studenog na stadionu MetLife u East Rutherfordu, New Jersey. Utakmica je oborila rekord posjećenosti nogometne utakmice divizije III s 45.161 osobom. Bombersima je to treća pobjeda u Cortaca Jugu zaredom.

Bio je sunčan dan bez oblaka u East Rutherfordu, ali temperatura je bila prohladnih 41 stupanj. MetLife stadion bio je prepun obožavatelja svih uzrasta koji su nosili Bomber plavu opremu ili Red Dragon crvenu. Jumbotroni su pokazali snimke obje momčadi koje su studenti snimili tijekom proteklih nekoliko mjeseci u pripremi za najveću nogometnu utakmicu Divizije III u povijesti.

Bombersi su održali kontrolu u prvom poluvremenu, posjedujući loptu za 21:33 mogućeg poluvremena od 30 minuta. Zabili su u prvom posjedu utakmice s 80 metara. Stariji quarterback Joe Germinerio utrčao je u 1-yard touchdown, a novajlija Nick Bahamonde postigao je dodatni bod i doveo Bombrerse u vodstvo od 7-0 uz nešto manje od devet minuta do kraja prve četvrtine.

Cortland je uspio osigurati dva prva poraza u svojoj prvoj vožnji, ali stariji quarterback Brett Segala je promrsio udarac, a to je vratio stariji obrambeni igrač Bombersa John Hadac na liniji od 40 jardi. Međutim, momčad South Hilla je nakon oporavka bila pogođena penalima i gurnuta je čak do linije od 49 jardi. Nakon što je Germinerio jurio s 11 jardi na 3. i 27., novajlija Nick Bahamonde pokušao je iz igre s 48 jardi nakon četvrtog pada, ali nije uspio po prvi put cijele sezone kada je udarac promašio desno.