Akademiji Mynderse oduzeta titula odjela klase B2 zbog kasnog zvižduka u Northstar-Christian HS

Košarkaška momčad Mynderse Academy imala je težak put do utakmice za naslov prvaka Sekcije V razreda B2 u petak navečer u srednjoj školi Northstar-Christian. Kao 6. nositelji koji su izašli iz Finger Lakes Easta, prvo bi putovali više od 2 sata kako bi se suočili s trećim nositeljem Wellsvillea. Nakon slanja s Tigrovima, sljedeći bi put krenuli prema #2 C.G. Finney gdje bi eksplodirali za 94 boda i mjesto u utakmici za naslov protiv #1 Northstar-Christiana u maloj dvorani Knight's u jugozapadnom Rochesteru.

Stariji Mynderse Jared King prenio bi vrući udarac Myndersea u utakmicu za naslov srušivši tri tri poena u prvoj četvrtini kako bi gostujući Blue Devils poveli 21-18 nakon 1 četvrtine. Northstar bi se vratio i preuzeo vodstvo od 8 poena na poluvremenu nadmašivši Myndersea 21-10 u 2. četvrtini iza 15 poena u prvom poluvremenu od Knightovog istaknutog juniora Turnera Harrisa.

U 3. četvrtini, s Jaredom Kingom u problemu s prekršajem, Mynderse je iskoristio kombinaciju rezanja seniora Nicka Jonesa koji je postigao 7 u pretposljednjoj četvrtini i juniora Troya Kabata koji je srušio tri trifekte i povukao unutar tri poena, 54-51, kreće u posljednju četvrtinu.

zašto se Sirakuza zove naranča

Vodstvo bi se promijenilo četiri puta u četvrtoj četvrtini, jer je Kabat dodao svoju 5. tricu na utakmici, a Nick Jones je nastavio iznalaziti načine da postigne košarkašku loptu, dok je Harris iz NS-Christiana nastavio pržiti obranu Devilsa za visoku utakmicu 32 poena, dok bi se vodeći strijelac Knightsa Ryan Garwood mučio da njegov šuterski dodir završi sa samo 12 poena, 13 ispod prosjeka sezone.

S obzirom da je Mynderse zaostajao za 1 bod u posljednjoj minuti, juniorski napadač Michael Bogart okrenuo bi se na bloku i zakopao preokretnog skakača koji je mogao biti pobjednik igre za Plave vragove. No, sa samo 2 sekunde preostale, pokušaj Turnera Harrisa da se vrati u vodstvo na skakaču izvan ravnoteže od 8 stopa promašio bi cilj i kada se pojavilo, Mynderse bi proslavio 10. naslov u sekciji svoje škole, jedan od trojice sudaca koji su dodijeljeni igri zazviždao bi na jedan od najsumnjivijih prekršaja koje ćete ikada vidjeti...

bespovratna sredstva za mala poduzeća

Nakon prekršaja, petog protiv Jareda Kinga, Harris bi izveo dva ogromna slobodna bacanja (bio je 9 od 10 iz dobrotvorne trake te večeri) kako bi osigurao pobjedu nakon što bi se tri četvrtine očaja starijeg Myndersea Jakea Smitha odbilo rub. Igrači i treneri Northstar-Christiana upali su na teren kako bi proslavili 4. naslov prvaka svoje škole u posljednjih 6 godina.

Kod Myndersea, Nick Jones je vodio sa 17 poena, Troy Kabat je završio s 15, a Jared King je zabio 14. Mike Bogart bi završio s 9 poena, senior Sam Lorenzetti postigao je 6, a Dylan Larizza je zaokružio Mynderse s 2 boda. Mynderse bi navečer završio 5 od 9 s dobrotvorne trake, dok je Knight's bio gotovo savršenih 16 od 17 s linije slobodnih bacanja.