POVRATAK U TROY: Djevojke iz Midlakesa nadjačale su East Auroru u OT i napredovale u drugi uzastopni final four NYS

Gotovo godinu dana udaljeni od poraza sveučilišne košarkašice Midlakes od Susquehanna Valleya u polufinalu NYSPHSAA klase B, Lady Screaming Eagles stajale su samo jednu pobjedu od povratka na državno final four. Just Section VI Class B prvak East Aurora stao im je na putu dok su obje momčadi izašle na teren u subotu navečer u Buffalo State za regionalnu utakmicu Far West koja se prenosila uživo na LivingMax( ).

Midlakes je donio rekord 21-3, drugo uzastopno prvenstvo u segmentu i seniorski sastav u natjecanje s 21-3 East Aurora koju je predvodila najbolji strijelac Sarah Tully.

Djevojke trenera Natea Richa izašle su iz vrata zaostavši 12-2 rano, jer se činilo da su Blue Devilsi zadovoljni s brzim tempom end-to-end akcijom koja obično odgovara Eaglesima. Midlakes bi se mučio sa samo 19 poena u prvom poluvremenu i zaostajao bi 30-19 na odmoru.

najbogatiji igrači pokera na svijetu

Vodeći strijelac svih vremena Midlakesa Alaina Forbes mučio se s terena u prvom poluvremenu završivši sa samo 6 poena, sve u drugoj četvrtini. Drugi najbolji strijelac momčadi, druga godina Cara Walker, također se trudila pronaći točku i ostala je bez golova u prvom poluvremenu. Na sreću trenera Richa, seniorka Macy Kisner uspjela je pružiti rani napad završivši drugu četvrtinu s 8 poena. Sarah Tully predvodila je sve strijelce u prvom poluvremenu završivši s 10 poena.

Midlakes bi uzvratio u drugom poluvremenu smanjivši zaostatak na 5 na kraju 3. četvrtine iza snažnije igre Macy Kisner i kolege seniora Sydneya Passalacqua.

zima 2015 2016 poljoprivrednici almanah

Konačno, u posljednjoj trećini, Alaina Forbes je uhvatila svoj korak i postigla 10 u posljednjih 8 minuta regulacije dok je Midlakes držao East Auroru na samo 16 poena u drugom poluvremenu. Cara Walker je pretvorila u igru ​​za tri poena s preostalih 1:20, a Midlakes je na kraju iznudio produžetak jer je četvrta četvrtina završila s mrtvim rezultatom 46-46.

Produžetak je bio sve Midlakes dok je Sydney Passalaqua pretvorio polaganje u bloku uz asistenciju Care Walker, a zatim pretvorio još jedno dodavanje Walkera u još 2 poena zakopavši 12 stopa osnovnog skakača. Macy Kisner bi s linije slobodnih bacanja ostvario rezultat 3-4, a Screaming Eaglesi bi zabilježili teško izborenu pobjedu rezultatom 57-51 i zaradili uzvratni put na Final Four NYSPHSAA sljedećeg vikenda.