ODJELJAK ČETVRTAK: Whitman završava dinastiju Lyons; Waterloo, Pal-Mac, cure iz Južne Seneke idu na utakmice za naslov

Utakmica u sekciji u četvrtak navečer bila je u polufinalu razreda C1 za dječake, dok su 5. nositelji Marcus Whitman Wildcats igrali protiv 1. nositelja Lyons Lionsa. Obje momčadi donijele su sastave seniora i vrlo uspješan nedavni postsezonski rekord. Marcus Whitman pokušavao je obraniti prošlogodišnje prvenstvo, prvo školsko u 44 godine. Lyons je pokušavao osvojiti neviđeni 4. uzastopni naslov u dijelu. Nešto je moralo dati i to se dogodilo u obliku sjajno izvedenog plana igre i pravovremenog šuta u korist Marcusa Whitmana Wildcatsa, 64-54. S pobjedom, dečki glavnog trenera Grega O’Connora napreduju u subotnju prvenstvenu utakmicu klase C1 u Avonu protiv 2. nositelja Bravesa koji je pobijedio Canisteo-Greenwood rezultatom 62-58.

Lyons je otvorio večer s Tuti Smithom i Horaceom Bettsom za vodstvo od 4-0, ali Ryan Herod i Noah Hildreth su odgovorili s par trica i poveli Whitmana sa 6-4. Zadržali bi prednost od 2 poena do kraja 1. četvrtine, ali Lyons je počeo potvrđivati ​​svoju prednost u veličini i na poluvremenu je poveo 29-24.

što o zimi 2016. kaže poljoprivredni almanah

Plima bi se značajno preokrenula u 3. trećini s Marcusom Whitmanom koji je srušio Lyonsovu obranu na pola terena kombinacijom rezova na stražnjim vratima i vrućih šuteva izvana. U obrani, Wildcatsi su preopteretili loptom svoje zone 2-3, ugušivši velikaše Lyona. Whitman bi u pretposljednjoj četvrtini nadigrao Lyons sa 23-8 i otvorio vodstvo od 47-37. Pobjeda je bila gotovo zapečaćena početkom četvrte četvrtine, dok je stariji igrač Jordan Lahue zakopao uzastopne trice s vrha ključa dok je sat za šut opadao.

Lahue bi predvodio sve strijelce s 31 poenom. Ryan Herod postigao bi 13 poena, Noah Hildreth je imao 10, a Aidan Royston dodao je 9. Kod Lyonsa, JC Walker je zabio 19 poena, dok je stariji Justin Tuti Smith završio s 14 u svojoj posljednjoj utakmici u uniformi Lionsa. Senior Horace Betts završio je sa 9, senior Ahmir James postigao je 6, a junior Jaylen Battle imao je 6 poena.

Šest seniora Marcusa Whitmana i glavni trener Greg O'Connor pridružuju se Jimu Sinicropiju i Kevinu Sharpu u emisiji Littlejohn & Barbi Orthodontics Smiles with Style nakon njihove pobjede na LivingMax Radiju:

Također u četvrtak navečer, četiri ekipe Finger Lakes East djevojaka bile su u akciji, od kojih su dvije napredovale u krug prvenstva, a prvakinja Finger Lakes West Južna Seneca djevojke će se ubaciti u igru ​​za naslov D1 klase.

Sveučilišna košarkaška reprezentacija Waterloo Indians bila je dominantna tijekom cijele sezone 2021. i nastavile su krstariti prema utakmici za naslov u četvrtak navečer pobjedom 71-15 nad gostujućim Wellsvilleom. Waterloo će ugostiti #2 Dansville u utakmici prvenstva za djevojčice klase B2 u subotu u 17:00, gdje će Indijke pokušati osvojiti svoj prvi naslov u sekciji od 2013. Danville je prošao u utakmicu za naslov s 51-40 pobjedom nad 3. nositeljicom Penn Yan koji je završio uspješnu sezonu s omjerom 9-5.

Deset igrača Waterlooa zabili bi u pobjedi od 56 poena nad Wellsvilleom. Macy Carr je prednjačio s 14 poena, Morgan Caraballo zabio je 13, a senior McKenzie Barber zabio je 10 za neporaženu momčad trenera Mikea Breeja.

Kolegij Finger Lakes East elektrana Palmyra-Macedon također bi se pridružio Waterloou u subotnjem prvenstvenom kolu jer su svladali Livoniu kako bi se plasirali u utakmicu za naslov B1 klase u subotu. Pal-Mac je predvodila s. Sophie Lyko s 20 poena i 10 skokova. Seniorka Grace Seither postigla je 13 poena i povukla 15 skokova. Junior Tatum Smyth postigao je 9 poena.

Najbolji nositelji Red Raidersa vraćaju se u utakmicu za naslov, nakon što su prošle sezone izgubili od Danvillea, te će u subotu navečer u 19:00 ugostiti #3 Bataviu.

njujorški državni mirovinski fond

Batavia je u četvrtak navečer svladala Midlakes rezultatom 51-50. Midlakes se vratio s 11 u 4. četvrtini i preuzeo prednost od dva poena od polaganja Care Walker s 9,1 sekunde do kraja. Zatim je Batavijin Mackenzie Riegle srušio pobjedničku trojku koja je pobjedila u igri kada je isteklo vrijeme za pobjednika igre. Poraz Midlakesa završava karijeru seniorke Screaming Eaglesa Care Walker. Za vrijeme svog boravka u Midlakesu, Walker je osvojila dva naslova u sekciji i dvaput je sa svojim timom otišla na finalna četiri NYSPHSAA.

Još jedna neporažena momčad, užareni broj 1. nositeljica South Seneca Lady Falcons, izborila bi ulaznicu za prvenstvo klase D1 pobjedom 45-35 nad Fillmoreom u Jack Guinan Gymnasium u četvrtak navečer. South Seneca bi skočio u vodstvo od 24-8 na poluvremenu, ali problemi s prekršajima pomogli bi Fillmoreu da se vrati u igru ​​jer su dva Falconsa faulirala u četvrtoj četvrtini prije nego što su Falconsi uspjeli osigurati pobjedu. Prvogodišnji sastav glavnog trenera Charity Coucha predvodio je 14 poena Allison Kenyon, 13 Emma Fletcher i 7 poena Logan Shaulis. Falconsi će pokušati dodati još jedan sekcijski blok u svoju već prepunu kutiju s trofejima kada u subotu navečer u 19:00 sati u Ovidiju ugošćuju #2 Batavia-Notre Dame.

U klasi AA, 1. nositelji Victor Blue Devilsa dječaci bi se povukli od Rush-Henriette u 3. četvrtini kako bi se plasirali u subotnju prvenstvenu utakmicu. Chase Dickens je predvodio Blue Devilse s 19 poena, dok je veliki čovjek Connor Williams na svom rođendanu postigao 16 poena.

Pogledajte ažurirane zagrade i cijeli raspored za vikend prvenstva u odjeljku V u nastavku…