Juggernaut Južne Seneke ide jedan za drugim, Gananda osvaja C1 titulu, a Mynderse Lady Blues nosi krunu klase B

U trostrukom troboju košarkaškog prvenstva za djevojčice u srednjoj školi Rush-Henrietta, lige Wayne-Finger Lakes osvojile bi naslove u klasama C1, C2 i B kao South Seneca Lady Falcons, Gananda Blue Panthers i Mynderse Blue Vragovi bi svi dizali blokove od presjeka. Braniteljici naslova države Lady Falcons to je bio drugi uzastopni naslov u dijelu, a glavnom treneru Myndersea Jerryju Andersonu, drugi otkako je prije pet sezona preuzeo klupu Lady Blue Devilsa. Potpuna pokrivenost u nastavku…

Mynderse 45, Wayland Cohocton 36 (razred B)
* LivingMax Sports Video Replay
*

video ne radi na kromu

Mynderse je izbrisao zaostatak na poluvremenu od 21-13 predvođen velikim obrambenim naporom seniorke Sarah Shaffer i društva. Shaffer je veći dio drugog poluvremena igrao protiv zvijezde Wayland-Cohoctona, Alex Button, ograničivši se na nju na samo 3 poena u drugom poluvremenu. U napadu, Myndersea je predvodio trio Heidi Miller, Hayley Case i Madison Barnett. Miller je u 1. poluvremenu držao utakmicu blizu s 9 poena.

Plavi vragovi su zaostajali 25-15 u trećoj četvrtini, ali su nastavili niz 13-0. S nešto više od četiri minute do kraja i neriješenim rezultatom na 33, viši bek Hayley Case pogodio je uzastopne trice i zapalio ispad od 11-0 koji je završio s polaganjem Hannah Brown-Trice. Case je postigao 11 poena u drugom poluvremenu, uključujući tri goleme trifecte dok su Lady Blue Devils osvojile svoju 11. titulu u sekciji u povijesti škole.

Heidi Miller – 15 poena, 12 skokova
Hayley Case – 11 poena, 3 skoka, 3 asistencije
Madison Barnett – 11 poena, 4 ukradene lopte, 3 skoka

Mynderse se suočava s predstavnikom Sekcije 6 (TBD) na državnom turniru 11. ožujka na Sveučilištu Buffalo State.

Južna Seneka 51, Kaledonija-Mumford 42 (Klasa C2)
*

Prvake okruga Wayne predvodili su Samantha Crumb sa 12 poena i Emma Drake koja je postigla 7, a Plave pantere osvojile su svoj drugi naslov u dijelu u školskoj povijesti. Crumb je proglašen za MVP-a turnira.

South Seneca i Gananda sada će se boriti u Bloomfieldu u utorak navečer za ulazak u doigravanje NYS-a kao predstavnik Sekcije V klase C.