Syracuse zapanji Virginia Tech kasnim povratkom u Blacksburg (puna pokrivenost)

Sve poznate note ove nogometne sezone u Sirakuzi bile su pogođene i raspršene kroz 60 minuta još jednog tjedna lupanje srca, trenerske tjeskobe i, konačno, euforije.

Sirakuzno dinamično zaleđe Garretta Shradera i Seana Tuckera obojica su bili sjajni. Specijalni timovi nisu bili.

Razlika u pogocima, opet, bila je kao žilet, ovaj put uzbudljiva pobjeda 41-36 na Virginia Techu u subotu poslijepodne na Lane Stadiumu do koje je došlo kada je Shrader zadao duboku loptu - i apsorbirao veliki udarac - Damienu Alfordu za 35-yard touchdown pass s 19 sekundi do kraja.

LINKOVI ZA REZAPIRANJE IGRE:

ISTAKNUTI IGRE:

KONFERENCIJA ZA TISKANJE DINO BABERS NAKON IGRE:

POLA:

PREGLED IGRE:

Syracuse i Virginia Tech u subotu igraju na stadionu Lane. Početak je zakazan za 12:30 sati.

Prošlo je 18 godina otkako je nogometna reprezentacija Syracuse igrala na stadionu Lane - nešto što je više od desetljeća kao suparnici BIG EAST-a bilo dvogodišnje natjecanje.

Syracuse i Virginia Tech igrali su svake godine od 1992. do 2003. kao protivnici lige i bili su dva najuspješnija programa lige jer je jedan ili drugi bio predstavnik BIG EAST BCS Bowla od 1995. do 1999. godine. Obje škole su na kraju napustile BIG EAST kako bi se pridružile Konferenciji Atlantic Coast Conference, a serija je nastavljena 2016., iako u suprotnim divizijama.

Uzbuđeni smo što ćemo igrati s Virginia Techom, rekao je glavni trener Syracuse Dino Babers. Trener Fuente tamo dolje radi fantastičan posao. Uzbuđeni smo što idemo na to mjesto. Osobno nikad nisam bio tamo u 35 godina i čuo sam da je to vraški mjesto za igru. Znam da je ekipa uzbuđena zbog odlaska tamo dolje i znamo da će to biti težak zadatak.

Syracuse vodi u seriji svih vremena protiv Virginia Tech, 10-8. Narančasti su pobijedili u tri od posljednja četiri susreta, uključujući i susret 2016. u Carrier Domeu. Syracuse je otvorila natjecanje 17-17 s uzastopnim touchdownima u četvrtoj četvrtini i svladala broj 17 Hokiesa, 31-17. Trijumf je označio prvu pobjedu Narančastih nad jednom rangiranom momčadi od 2012. i bio je to prva ACC pobjeda za Babers.

Ta je utakmica dodana na popis trilera između dvije momčadi. U 2002., Damien Rhodes zabio je u trci od 25 jardi u prvoj igri trećeg posjeda produžetka, a zatim je postigao pretvorbu za dva poena i doveo Narančaste u vodstvo od 50-42. Syracuse je izborila pobjedu kada je sigurnosni Maurice McClain presreo dodavanje Bryana Randalla u završnoj zoni u prvoj utakmici trećeg posjeda Hokiesa u produžetku. Troy Nunes je bacio 403 jarde u karijeri, što je drugo na ljestvici rekorda 'Cuse single-game'.

Godine 2000. Dwight Freeney srušio je rekorde u jednoj utakmici Syracuse i BIG EAST Conference protiv Hokiesa i Michaela Vicka s 4,5 vreća u porazu 22-14. Sljedeće sezone, Orange je porazio broj 5 Virginia Tech, 22-14, na stadionu Lane.

Možda je igra koja prva padne na pamet fanovima Syracuse instant klasik iz 1998. u Domeu. Hokiesi, koji su vodili 21-3 u prvom poluvremenu, povratili su blokirani punt za touchdown, uzvratili petljajućim 78 jardi za touchdown i presreli dodavanje na Syracuse pretvorbi za 2 poena za sigurnost. Pogodak iz igre iz četvrte četvrtine doveo je Virginia Tech u vodstvo od 26-22. Završni pogon utakmice bio je marš od 14 igranja i 83 jarde koji je oduzeo zadnjih 4:42 utakmice. Narančasti su bili suočeni s četvrtim i sedam na svojih 44, ali Donovan McNabb je zadržao povratak na životu s 41 jardom.

Utakmica je snimljena u posljednjem trenutku kada je McNabb povezao na 13-yard touchdown pas Stephenu Brominski i donio Narančastima pobjedu 28-26.