Syracuse Women's Lacrosse kotrlja Maryland na cesti

Unatoč kasnoj promjeni zbog koje je 4. broj Syracuse (6-1) natjerao da krene u natjecanje, 'Cuse je pobijedio br. 9 Maryland (1-3) u snažnoj pobjedi od 10-5. To je prvi put da su Orange pobijedili u College Parku od 2012. i tek druga pobjeda nad Terpsima u 26 susreta. Syracuseova obrana zadržala je Terrapinse na najslabijoj utakmici od ožujka 2007.

Energija momčadi koja je dolazila bila je izvanredna i ta energija se prenijela u punu 60-minutnu utakmicu, što nam je dalo ishod kojem smo težili, rekao je pomoćni trener Sydney Pirreca Kao trenerski stožer smo izvan ponosa na ovu momčad i njihov trud s obzirom na okolnosti .

Sirakuza (6-1) zabila je prva četiri pogotka na utakmici. Učenica druge godine Meaghan Tyrrell postigla je prvi gol dana pri rezultatu 27:24 na asistenciju seniorke Emily Hawryschuk. Hawryschuk je postigla par od svojih ukupno pet golova u prvom poluvremenu, a drugarica Sierra Cockerille zabila je jedan i dovela Narančaste u vodstvo od 4-0 na poluvremenu. Stariji vratar Asa Goldstock imao je pet impresivnih obrana, a narančasta obrana bila je zaključana kako bi Terpse zadržala na nula golova. Goldstockovo prvo spašavanje dana bilo je njezino 500. spašavanje u karijeri za SU.

Maryland i SU zamijenili su golove kako bi započeli drugo poluvrijeme prije nego što su Terrapins krenuli u seriju 3-0 i izvukli unutar jedan pri 5-4. Hawryschuk je zabio gol iz slobodne pozicije i prekinuo niz Terrapina. Maryland je potom postigao vlastiti gol za slobodnu poziciju i povukao se unutar jedan na 6-5.