NASLOVNI GRAD: Lyons osvaja 19. naslov u sekciji jer Justice Smith previše za Red Jacket

Justice Smith osjetio je svoju prisutnost rano u finalu Sekcije V klase C2 u Blue Cross Areni u petak navečer, srušivši svoja prva tri udarca iza luka i završio s 13 poena u prvoj četvrtini dok su Lyons Lions skočili na 24-16 vodstvo ispred Red Jacketa nakon uvodnih 8 minuta. Bila je to vodeća momčad trenera Deana Schotta II koju nikada neće odustati jer je turnirski MVP Smith završio s 30 poena, 16 skokova, 7 asistencija i 6 ukradenih lopti dok je Lyons donio 19. školsko prvenstvo u školskom dijelu pobjedom od 86-66. Bila je to Lyonsova druga uzastopna kruna u sekciji.

Red Jacket Indians čvrsto su se držali s talentiranim Lavovima, nikad ne dopuštajući da igra potpuno izmakne do kraja natjecanja. Trio juniora predvodio je Indijance trenera Trevora Gagea i našao mjesto u momčadi za cijeli turnir. Bili su to Chase Rizzo koji je zabio 20 poena i povukao 9 skokova, Matt Record koji je završio sa 17 poena, 9 skokova i 5 asistencija i Travis Hill koji je postigao 10 poena i 6 skokova.

Za Lyons, drugogodišnjak Justin Tuti Smith postigao je 19 poena i našao mjesto u momčadi za cijeli turnir zajedno s juniorom Benjijem Kempom koji je imao 6 poena i 11 skokova. Viši čuvar Aaron Romero imao je 8, a njegov kolega David Weaver imao je 9 na tri kante izvan luka.

najbogatiji igrač pokera na svijetu

Razgovarao je trener Schott Paul Gotham iz Pickin’ Splinters nakon što je osvojio svoju prvu titulu u dijelu kao glavni trener...

Razgovarali smo o tome kako nitko od igrača Crvene jakne prije nije bio ovdje. Svi moji momci su barem pucali ovdje. Možda nisu igrali prošle godine, ali su se zagrijali. Ovdje su već pucali. Ne bi trebao biti problem, a nije... Red Jacket je igrao jako dobro. Dali su nam sve što smo mogli podnijeti. Drago mi je da smo pobijedili, ali nismo igrali našu najbolju košarku. Moramo igrati bolje, ali to je naslov u dijelu pa sam sretan zbog djece.

Lyons (21-2) sada će se plasirati u prvi krug državnog Play-In turnira klase C gdje će se suočiti s prvakom klase C1 C.G. Finney, koji je pobijedio Marcusa Whitmana. Ta će se utakmica igrati u ponedjeljak navečer u srednjoj školi Newark, a prenosit će se uživo na LivingMax radiju. Pobjednik natjecanja u ponedjeljak će se suočiti s prvakom klase C3 Caledonia-Mumford koji je pobijedio York. Ta će utakmica biti odigrana u srijedu na mjestu koje će se utvrditi.

finala razreda C2 i C1 iz Arene Blue Cross.