Yankeesi su konačno pobijedili Red Sox u kišom skraćenoj utakmici od šest izmjena

Gary Sánchez i Gleyber Torres udarili su uzastopce Homerse kroz kapi kiše kako bi osigurali vodstvo za oštar učinak Gerrita Colea dok su Yankeesi pobijedili Red Soxe po prvi put ove sezone, slaveći pobjedu od 3-1 u mokru i divlju subotu večer na stadionu Yankee.

Sánchez i Torres odbili su svoje uzastopne napade u šestoj izmjeni protiv bostonskog oslobađača Hirokazua Sawamure. Sánchez je jedva počistio zid desnog polja na liniji koja je udarila u navijača koji je stajao blizu vrha ograde, što je potaknulo reviziju smetnji, a zatim je Torres snimio sušu bez domaćina od 29 utakmica kako bi zaobišao baze po prvi put od 4. lipnja.

Igra je zaustavljena nakon šeste izmjene. Yankeesi su popravili na 1-7 protiv Bostona, nadživjeli su svoje suparnike jer su igrali u poplavi nakon suhih 50-minutnog kašnjenja. U šestoj izmjeni također je trener Red Soxa Alex Cora nakratko povukao svoju momčad s terena, jer je lijevi igrač Alex Verdugo pogođen bačenom loptom s tribina.

U gornjem dijelu, Cole je napravio oko dva hoda i pogodio unutarnje polje kako bi učvrstio baze, udarivši Christiana Vázqueza u žestokom zamahu provjerenog zamaha koji je doveo do dva izbacivanja na klupi Bostona: hvatača Kevina Plaweckija i trenera Willa Venablea.

Vraćajući se na brdo po prvi put nakon potpunog prekida igre Astrosa od 129 terena, Cole je svoje drugo poluvrijeme otvorio učinkom od 11 udaraca. Singl Christiana Arroya u drugoj izmjeni doveo je do jedinog bostonskog trkanja od Colea, koji je raspršio pet pogodaka u šest izmjena.

Yankeese je u petoj izmjeni držao bez pogodaka Nathan Eovaldi. Greg Allen zabio je prvi pogodak New Yorka s dvostrukim izjednačenjem, a zatim je postigao izjednačenje na singlu DJ LeMahieua na lijevom polju.