Crunch su srušili Comets rezultatom 6-3

Syracuse Crunch je zabio 43 udarca na gol, ali su na kraju poraženi od strane Utica Comets, 6-3, večeras u Upstate Medical University Areni.

Poraz prekida niz od tri pobjede i pomiče Crunch na 4-3-1-0 u sezoni i 0-2-0-0 u seriji od 14 utakmica protiv Cometsa.

Vratar Hugo Alnefelt odbio je 21 od 27 udaraca u mrežu za Crunch, dok je Nico Daws zaradio pobjedu s 40 obrana između cijevi za Comete. Specijalni timovi iz Syracuse igrali su 2-za-7 na power play i 1-za-3 na penal kill.

Comets su otvorili gol golom power-playa 6:03 u utakmici. Nate Schnarr proslijedio je pak Chaseu De Leu na gol-crti. Njegovo dodavanje u unakrsnu zonu je tada namestilo Tycea Thompsona za stražnji udarac s lijeve strane. Crunch je izjednačio rezultat dvije minute kasnije kada je Gage Goncalves pobijedio Dawsa iz desnog kruga tijekom djelomične utakmice 2 na 1 s Gabeom Dumontom.

Utica je ponovno došla do vodstva s tri uzastopna pogotka počevši od sredine srednje strofe. U 9:57, Graeme Clarke poslao je feed ispred kaveza da Jesper Boqvist ubaci s dna desnog kruga. Manje od minute kasnije, Thompson je svoju sekundu večeri upisao u drugu priliku. Thompson je dovršio svoj hat trick u 11:48 kada je s vrha lijevog kruga otrgnuo jednokratni udarac i poveo Comets sa 4-1.

U 12:46, Syracuse je dodala power-play gol dok je Charles Hudon zakopao jednokratni udarac iz desnog kruga, ali je Utica odgovorila 23 sekunde kasnije kratkim bijegom Aarnea Talvitiea.

Crunch je u trećoj trećini zabio još jedan u prednosti 3:57. Dumont je presekao utor kako bi preusmjerio poen Alexa Greena pored Dawsa i povukao Syracuse u roku od dva.

Utica je ugušila pokušaj povratka u 13:47 kada je Boqvist ispustio dodavanje za De Lea da ga pošalje kući s lijeve točke za buli.