Dennis Colligan osvaja CNY PGA Professional Championship 2017

Dennis Colligan iz golf kluba Cazenovia pobijedio je četverostrukog prvaka Kevina Savagea s dva udarca i ponovio kao prvak središnje njujorške PGA sekcije u golf klubu Shenendoah u Turning Stone Resort Casinu 22. kolovoza. 55. godišnji turnir predstavili su Club Car, Mercedes-Benz i Omega.

Držeći se vodstva u jednom udarcu, Colligan je u posljednjoj rupi izvukao 30 stopa za orla i osvojio svoju drugu uzastopnu i treću ukupnu krunu Sekcije protiv Savagea iz Timber Banksa, koji je završio s ptičicom na 18.

.jpg

Znao sam da ako se barem mogu približiti, Kevin će morati dati svoje za izjednačenje, rekao je Colligan. Srećom, imao sam pravu brzinu i pravu liniju i stavio je u šalicu.

Colligan, vodeći u prvom krugu, postigao je 1-under-par 71 u posljednjoj rundi nakon 4-under-68 u prvom kolu. Završio je turnir s 5-ispod 139 i zaradio 3.500 $ za prvog. Ovo je Colliganov drugi glavni ovogodišnji turnir jer je u svibnju osvojio Golf Max/Golf Pride Central New York Open.

Imamo četiri glavna i pokušati se pripremiti za ta četiri moj su cilj tijekom cijelog ljeta, rekao je Colligan, koji slavi 20. sezonu u Cazenovia GC. Uz posao i lekcije i ženu i djecu, teško je. Ali zahvaljujući njima mogu izaći i igrati nedjeljom. Također i mojim članovima koji su mi velika podrška.

Savage je izvukao čak i Colligana na okretu, a zatim je poveo jednim udarcem s ptičicom na 10. Ali nepredvidiv vjetar u posljednjih šest rupa stvorio je probleme za oba golfera. Colligan je zauvijek poveo na 15. mjestu uparivši se nakon što je Savage dvaput udario u rupu.

Vjetar je išao u svim smjerovima, rekao je Savage. Nikada nije ostalo u istom smjeru. Počeo sam pogađati neke loše udarce i platio cijenu.

Kad smo stigli do stražnje devetke, vjetar je ovdje počeo prilično dobro puhati i to je otežalo situaciju, rekao je Colligan, koji je pobijedio 2016. na Seven Oaksu i 2010. na Shenendoahu. Morao sam to samljeti, bila je to bitka.

Iako je Savage bio kratak u borbi za bivše prvake, izborio je mjesto na PGA Professional Championshipu 2018. od 17. do 20. lipnja u Bayonet Black Horseu u Seaside California. Savage, četverostruki šampion Sekcije (’95., ’04., ’14. & ’15.) zaradio je 2.725 dolara svojim drugoplasiranim.

Osim Colligana i Savagea, Mark Tucker iz Cazenovia Country Cluba (2-under 142) i Rick Bronson (1-under 143) također su se plasirali na 51. godišnje nacionalno prvenstvo.

Prvak iz 2011. Tucker, koji je osvojio Emmett Kelly Masters 14. kolovoza, u posljednjoj rundi ispalio je 4 do 68 godina i zauzeo treće mjesto i zaradio 2300 dolara za treće.

Bronson (Bronson Aerifying) unovčio je 2.000 dolara za četvrtog. U srpnju je osvojio CNY PGA Senior Championship.

Ovogodišnji zamjenici su Michelle Murphy iz Oswego Country Cluba, Eric Manning iz Cortland Country Cluba i Lake Shore Yacht i Nick Serafino iz Country Cluba.