RIT dopušta četiri neodgovorena gola u porazu od Canisiusa

Stariji napadač RIT-a Jake Hamacher zabio je gol i asistenciju, ali je to bio domaćin Canisius koji je u petak u LECOM Harborcenteru pobijedio 5-2 nad Tigersima u Atlantic Hockey akciji.

Ocjena kutije

KAKO SE TO DOGODILO

Prvih šest golova na utakmici bili su svi izmjereni u power-playu, dok je Canisius zaključio utakmicu s kratkim rezultatom.

Canisius je otvorio rezultat s 14:55 u prvoj trećini prije nego što je RIT uzvratio s par golova u sljedećih 10 minuta.

Hamacher je postavio juniorskog napadača Elijaha Gonsalvesa za svoj prvi u sezoni sa 7:53 na satu prije nego što je zabilježio svoju prvu u godini asistenciju starijeg napadača Willa Calverleya s 5:36 do kraja perioda.

Canisius je zabio 19 sekundi u drugoj trećini i ponovno devet minuta kasnije za vodstvo od 3-2 prenio je u treću.

Jackson Decker postigao je svoj drugi gol na utakmici 1:15 u trećoj trećini i doveo Golden Griffinse u vodstvo od 4-2 prije nego što je Keaton Mastrodonato zatvorio rezultat s 1:18 do kraja utakmice.

BILJEŠKE IGRE

Canisius je završio večer 4-za-6 na power playu, dok je RIT pretvorio 2-od-7 pokušaja.

RIT penal kill ušao je u noć na 14. mjestu na nacionalnoj razini (87,2), ubivši 34 od 39 prilika za uništavanje čovjeka ove sezone.

RIT nije dopustio četiri power play gola u utakmici otkako je gostujući Robert Morris postigao rezultat 4-za-6 u pobjedi 6-5 8. listopada 2016. godine.

Juniorski vratar RIT-a Kolby Matthews završio je s 20 obrana, dok je RIT-ov pucao Canisius rezultatom 26-25.

ŠTO JE SLJEDEĆE

RIT se susreće s Canisiusom na poleđini vikend serije u subotu, 13. studenog u 16:05. u Buffalu.