SKANEATELES SWEEP: Lakersi osvajaju krune klase B u nogometu Sekcije III

Kad god lokalni srednjoškolski tim osvoji titulu u sekciji, to je nešto što cijeli grad može proslaviti i izaći iza. Ove nogometne sezone, slavlje Skaneatelesa bit će dvostruko ljepše nego što su momčadi dječaka i djevojčica osvojile turnir klase B u Odjelu III.

Djevojke su pokrenule zabavu prošlog petka navečer protiv Clintonove. Bila je to tijesna borba između momčadi, a prvo poluvrijeme bilo je bez golova. Clinton je u drugom poluvremenu brzo skočio u vodstvo. Tada su Lakersi krenuli u napad, jer je Kathryn Morrissey uputila dugi pas Maeve McNeil u stražnji dio mreže.

Kako je vrijeme odmicalo, učinila je i kiša i utakmica je krenula u produžetke. Prvih 10 minuta produžetka došlo je i prošlo bez gola, a činilo se da je drugi bio predodređen za istu sudbinu sve dok Morrissey nije postigla svoj drugi gol večeri za tri minute do kraja. Posljednje tri minute su otkucale i Lakersi su osigurali titulu djevojčica klase B za dio III.

igre na koje se možete kladiti danas

U ponedjeljak navečer dječaci su bili na redu da vide mogu li kući donijeti titulu B klase. Utakmica protiv Cazenovie imala je sličan početak kao i igra djevojaka, ali Dan Ramsgard iz Skaneatelesa imao je druge planove. Na 15' prvog poluvremena postigao je prvi gol utakmice. U brzom nizu, suigrač Owen Cheney postigao je drugi pogodak na 17’.

Ususret poluvremenu, Lakersi su imali 2-0, i to bi bilo sve što bi im trebalo jer Skaneateles zatvori Cazenoviu da osvoje naslove klase B za dječake u Odjelu III. Skaneateles se u tom procesu izjednačava u naslovima u dječacima, pobijedivši u klasi B 2019., posljednji put kada je Sekcija III održala turnir.

Dok će momčad dječaka igrati protiv momčadi koja će biti određena u subregionalnoj akciji, djevojke će igrati protiv Shalmonta u utorak navečer u 17 sati u Chittenangu u svojoj subregionalnoj utakmici.