SWEETNESS: Syracuse prelazi na Sweet 16 s pobjedom od 75-72 nad West Virginia (puna pokrivenost)

Syracuse Orange proveli su posljednje dvije minute čekajući da izdahnu prije nego što su zadržali pobjedu 75-72 nad West Virginia Mountaineersima u drugom kolu NCAA turnira u nedjelju.

Syracuse je vodila 70-59 nakon dvije minute do kraja, ali stvari su se stisnule u posljednjim minutama.

Planinari su u sljedećoj minuti i 20 sekundi nadigrali Syracuse 9-2.

Emmitt Matthews je vratio ofenzivni skok i smanjio razliku SU-a na 72-68 uz 40 sekundi do kraja.

Syracuse je imala problema s ubacivanjem lopte protiv novinara West Virginije na cijelom terenu. Narančasti su iskoristili svoj posljednji timeout s 32 sekunde do kraja.

Buddy Boeheim je povećao vodstvo Narančastih na 74-68 s par slobodnih bacanja s 21 sekundom do kraja.

No, Joe Girard je nekoliko sekundi kasnije promašio prednji dio jedan-i-jedan. Zapadna Virginia je zabila 4,3 sekunde do kraja i smanjila razliku na 74-72.

Još jednom, Syracuse se mučio da dođe do lopte. Quincy Guerrieru je lopta odletjela od noge igrača West Virginije i izašla izvan igrališta.

je kockanje legalno u Kanadi

Zatim je Boeheim pogodio još jedno slobodno bacanje na 2,2 sekunde do kraja za vodstvo od 75-72.

Boeheim je završio s 25 poena. Postigao je šest trica. Njegov nastup uslijedio je dva dana nakon što je postigao 30 poena u pobjedi SU-a u prvom kolu nad državom San Diego.

Narančasti s 11 nositelja sada napreduje u Sweet 16 gdje će se suočiti s Houstonom ili Rutgersom.

LINKOVI ZA REZAPIRANJE IGRE:

ISTAKNUTI IGRE:

POLA:

PREGLED IGRE:

youtube ne prikazuje ispravno chrome

Narančasti izgledaju kako će napredovati u Sweet Sixteen u nedjelju kada se sučeljavaju s trećim nositeljem Zapadne Virginije u drugom kolu NCAA muškog košarkaškog turnira 2021. Dojava iz Bankers Life Fieldhousea zakazana je za 17:15.

11. nositelji Orange su u petak navečer ostvarili pobjedu u prvom kolu protiv države San Diego iza 30 bodova Buddyja Boeheima. Ukupan broj pogodaka domorodca Fayettevillea iz New Yorka bio je najveći na turnirskoj utakmici igrača iz Syracuse od 2010. godine, kada je Wes Johnson u trijumfu u drugom kolu protiv Gonzage ubacio 31 poen.

U svom prvom krugu natjecanja u petak, West Virginia je pobijedila Morehead State rezultatom 84-67 iza 30 poena braniča druge godine Deucea McBridea. Planinari na natjecanje ulaze kao 13. u zemlji s ukupnim rezultatom 19-9.

Syracuse ima 34-16 u seriji svih vremena protiv West Virginije i pobijedila je u posljednjih pet natjecanja protiv Mountaineersa. Momčadi su ranije bile kolege na konferenciji na BIG EAST-u od 1995. do 2012. i dva puta su se susrele u Madison Square Gardenu na BIG EAST turniru, a Orange je odnio pobjedu u oba natjecanja.

Utakmica će obilježiti drugi put u povijesti NCAA turnira gdje će dva trenera sudionika imati po 900 pobjeda u karijeri. Prvi slučaj dogodio se 2018., kada su se Jim Boeheim i Syracuse suočili s Dukeom Mikea Krzyzewskog u Sweet Sixteen.

U šest utakmica Syracuse-West Virginia u kojima su Boeheim i Huggins bili na strani, Narančasti imaju prednost od 5-1.