Amerks kruži do pobjede od 7-3 nad Medvjedima

Rochester Americans (10-6-0-0) izjurili su do vodstva od 4-0 i nikad se nisu osvrnuli na svoj put do poraza Hershey Bearsa rezultatom 7-3 (8-6-2-1) u petak navečer u bitka temeljnih franšiza Američke hokejaške lige u The Blue Cross Areni.

Amerkovi su eruptirali za četiri pogotka u igri snage i šest različitih igrača zabilježili su rezultate s više poena. Utakmica je bila 461. susret svih vremena između dvije najstarije momčadi AHL-a i prvi u Rochesteru od 23. listopada 2019. Pobjedom je Rochester, koji je ukupno pobijedio u 10 od posljednjih 15 utakmica, osvojio barem jedan bod u šest od posljednjih 11 utakmica s Medvjedima datiraju iz kampanje 2016-17, i to 5-5-1-0 u tom rasponu.

Jack Quinn i Mark Jankowski zabilježili su svaki gol i dvije asistencije, dok je Peyton Krebs završio s tri asistencije. Michael Mersch (2+0), Ethan Prow (0+2) i JJ Peterka (0+2) zabilježili su igru ​​s više poena. Mason Jobst, Sean Malone i Ryan MacInnis upotpunili su pogodak s po jednim golom. Oskari Laakonen i Josh Teves su zaradili asistenciju.

Vratar Ukko-Pekka Luukkonen (6-6-0) upisao je osmi nastup u posljednjih devet utakmica i 12. ukupno. Finski čuvar mreže imao je 40 udaraca, od čega 27 u posljednjih 40 minuta igre i ostvario svoju šestu pobjedu u sezoni. Luukkonen je izjednačen na šestom mjestu u AHL-u po pobjedama, dok je četvrti u obje odigrane minute (685) i odigrane utakmice (12).

Uz noć s dvije asistencije, Joe Snively je koračao napadom Bearsa dok su Mason Morelli, Garrett Pilon i Kody Clark svi upalili lampu. Od početka studenog, Snively je upisao sedam golova i sedam asistencija za 14 poena, a također je postigao tri utakmice za tri poena i pet više poena u tom rasponu.

U uvodnom okviru dva kluba kombinirala su 52 kaznene minute i Amerksi su poveli 3-0. Dva Rochestera došla su zbog prednosti čovjeka, a druga u narednim sekundama nakon power-playa.

Mersch je postigao dva od tri pogotka za svoju drugu utakmicu s više golova u sezoni. Bio mu je to prvi put da je zabio dva puta u istom razdoblju od 24. ožujka 2017. kao član Ontario Reigna. Kapetan momčadi Amerksa sada je zabilježio 16 koševa (9+7) i pet više poena u posljednjih 14 utakmica kako bi se premjestio na drugo mjesto u momčadi po pogocima.

Rochester je povećao svoju prednost na četiri pri rezultatu 16:09 u drugoj trećini, dok je Malone pogodio Peterka i Tevesa na licu mjesta.

Hershey je izbrisao nulu na semaforu u posljednjih 30 sekundi kadra kada su Clark i Snively utrčali u igru ​​2 na 1.

U prvih osam minuta posljednje strofe, Medvjedi su dodali par golova u razmaku od manje od minute kako bi suprotstavili rezultat Jobsta power-playa na 4:09.

ny kašnjenja povrata državnog poreza

Nakon što je Hershey doveo rezultat na 5-3, Rochester je uzvratio sa sljedeća dva pogotka kako bi stavio utakmicu izvan dosega jer su Quinn i Jankowski zabilježili svoj 10. odnosno četvrti gol u sezoni.

ISTAKNUTI IGRE:

Amerkovi zatvaraju tjedan od tri utakmice jer u subotu, 26. studenoga, odlaze na svoje prvo ovosezonsko putovanje na Medicinsko sveučilište Upstate kako bi se borili protiv Syracuse Cruncha. U 19:00 sati Natjecanje će biti drugo od 12 zakazanih utakmica između dva rivala iz Sjeverne divizije, a sve će se akcije prenositi uživo na The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester kao i na AHLTV-u.