PRVACI: Pal-Mac djevojke osvajaju kišom natopljenu titulu u klasi B1, odjeljak V

Uz kišu koja je u petak navečer na Finger Lakes Community Collegeu, Pal-Mac Red Raidersi izgledali su kako će odnijeti pobjedu Red Raidersima iz Hornella. U utakmici u kojoj se činilo da je sudbina odredila utakmicu, Pal-Mac će nadživjeti kišu, a Hornell, 2-0, osigurati naslov B1 u Odjelu V klase. Bilo je to njihovo treće prvenstvo u posljednjih 6 sezona, s prošlogodišnjim sastavom koji je Covid demantirao nakon što je momčad zatvorio prije postsezone.

Prvo poluvrijeme je bilo u skladu s sudbinom, a obje momčadi Red Raidera su se na poluvremenu borile 0-0. S kišom koja se pojačavala, akcija na terenu se pojačala. Molly Seither je početkom drugog poluvremena poslala gol u stražnji dio mreže, što bi dalo ton u nastavku utakmice. Maya Ikewood zabila je osigurač na 26’, tijekom kojeg je kiša zahvatila groznicu. Međutim, to bi bilo sve što bi Pal-Mac trebao, jer su mogli kontrolirati veći dio kretanja lopte u posljednjih 14 minuta igre. Red Raiders of Pal-Mac izbacili su loptu u posljednjim sekundama, omogućivši im da osiguraju krunu u klasi B1.

Ova titula označava treću za višegodišnju nogometnu moć za djevojčice Finger Lakes East Pal-Mac u šest godina, koja datira od njihovih pobjeda 2016. i 2018. godine.

Pal-Mac se sada kreće u susret s Haverlingom u kvalifikacijskom krugu države B klase u utorak navečer, na mjestu i vremenu koje treba odrediti.