Cornell završava regularnu sezonu porazom od Columbije

Columbia se oporavila nakon zaostatka od 13-0 u prvom poluvremenu, iznudivši pet izgubljenih lopti i kasno zadržavši Cornell za pobjedu 34-26 u subotu poslijepodne na Schoellkopf Fieldu u finalu sezone za obje momčadi. Veliki crveni zatvaraju sezonu 2021. s 2-8 (1-6 Ivy), dok Lavovi završavaju sezonu 7-3 (4-3 Ivy).

Ocjena kutije

Cornell je nadmašio Lionse 431-257 i držao loptu u napadu više od 36 minuta, ali su izgubljene lopte umanjile Cornellove šanse da zadrži Empire State Bowl. Tri quarterbacka Big Reda kombinirala su za pet ubačaja, jedan od obrambenih rekorda Columbije u jednoj utakmici. Cornellova je obrana bila igra, dopuštajući samo 4,3 jarde po igri i dopuštajući gostima mizernu igru ​​dodavanja od 10 od 24 s jednim vlastitim presretanjem, ali tri od Lionsovih pogodaka su postigla manje od 46 jardi.

Jake Stebbins upisao je devet pokušaja da završi godinu s 95, dok je stariji kapetan Lance Blass napravio pet zaustavljanja, uključujući jednu za poraz, i presreo dodavanje. Isaiah Hogan napravio je šest zahvata, a Kenan Clarke i Logan Thut su imali četiri svaki u svojim posljednjim utakmicama u uniformi Cornella. U napadu, Devon Brewer je imao rekordnih 87 jardi u trčanju i touchdown za vođenje napada Big Reda, dok je Alex Kuzy izvukao osam dodavanja za 102 jarde. Curtis Raymond III uhvatio je touchdown u četvrtoj četvrtini, a Thomas Glover je imao četiri hvatanja za 49 jardi za zatvaranje sezone sa 767 jardi primanja. Trio Richie Kenney, Ben Mays i Jameson Wang izvršio je 26-od-42 dodavanja za 273 yarda i aa touchdown od Maysa, ali je također imao pet pikova.

Senior Scott Lees imao je veliki dan u specijalnim timovima, izjednačivši školski rekord u jednoj utakmici s četiri gola iz igre, dodavši par PAT-ova, izveo četiri od svojih šest početnih udaraca kroz završnu zonu (jedan je bio udarac sa strane) i postigao prosjek 34,3 jardi na tri udarca.

Dante Miller i Gabriel Hollingsworth svaki su imali touchdown runove, a Joe Green je ubacio par poena, jedan Willsu Meyeru, a drugi Brysonu Cantyju. Alex Felkins je zabio dva gola iz igre, a Ryan Rhoden i Scott Valentas imali su po devet udaraca. Will Allen je imao dva ubačaja za Lionse, dok su Ben Mathiasmeier, Jordan Colbert i Cameron Brown zabilježili po jedno.

Cornell otvara kampanju za 2022. kada posjeti VMI u subotu, 17. rujna u Lexingtonu, Va.