Cornell osvaja Jacksonville Classic Bay Bracket naslov pobjedom nad Utah Valleyjem

U poslijepodnevu kada je napad bio težak, muška košarkaška momčad Cornella još uvijek je imala dovoljno da odnese kući trofej. Big Red se oslanjao na svoju obranu i skok u pobjedi 74-61 nad Utah Valleyjem u ponedjeljak popodne u Flagler Gymnasiumu. Big Red je poboljšao rezultat na 5-1 u sezoni, dok su Wolverinesi pali na 3-2.

Kako bi osvojili Jacksonville Classic Bay Bracket, Big Redu je bio potreban najbolji obrambeni napor sezone. Cornell je držao Wolverinese na ukupno 39 posto šuta i bijednom pokušaju 4-za-26 izvan luka dok je odbijao svog neprijatelja 46-33. U odlučujućem prvom poluvremenu Cornell je držao Utah Valley na 30 posto (10-od-33) s poda i uzeo prednost od 28-24 u svlačionicu.

, najkorisniji igrač turnira, upisao je 13 poena, četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte i predvodio uravnoteženi napad koji je bio dvoznamenkast. ostvario je svoj treći double-double učinak u karijeri s 11 koševa i 14 skokova, uključujući šest u napadu, dok su i i također ubacili 11. postigli osam poena uz osam skokova i tri asistencije u karijeri. Cornell je živnuo nakon poluvremena, postigavši ​​46 koševa i 52 posto šuta da bi ukupni učinak igre podigao na 45 posto. Klupa Big Reda imala je golemu prednost od 37-17.

Drake Allen zabio je 16 poena, a Cale Stone-Carrawell 15 uz pet skokova za Utah Valley. Trevinu Doriusu pripisano je šest poena, šest skokova i četiri od devet blokiranih šuteva ekipe u porazu.

Premda je Big Red vodio više od 33 minute, to nije došlo s žestokim startom s vrata. Zapravo, niti jedna momčad nije pomaknula semafor gotovo tri minute kada je trica donijela Big Redu prve poene u igri. Utah Valley je odmah uzvratio i poveo 9-5 prije nego što je Cornell pronašao neke odgovore. Trica je pokrenula seriju od 10-0 i dovela Cornell u vodstvo od šest dok je Utah Valley ostao bez pogodaka 5:33. Big Red nije mogao pobjeći s tim, a Wolverinesi su izjednačili na 20-20 i ponovno na 22-22 prije nego što su par Okerekeovih slobodnih bacanja i Hansenov završetak vratili na četiri. Tri minute kasnije, Big Red odlazi na poluvrijeme s prednošću od 28-24.

Obrana Big Reda nije forsirala izgubljene lopte kao što je to činila u nedjelju, umjesto toga forsirala je promašaje i čistila ploče. Utah Valley gađao je samo 30 posto ukupnih šuteva i povezivao se na 2 od 12 izvan luka. Tanner Toolson, vodeći strijelac momčadi sa 13,8 koševa po utakmici, promašio je svih pet šuteva u prvom poluvremenu i završio večer bez pogodaka u šutu 0-za-8 (0-za-5 iz raspona za 3 poena).

U drugom poluvremenu Cornell je pronašao svoj pravac u napadu, postigao je 46 koševa i gađao 52 posto (uključujući 5 od 12 za tri poena), dok je forsirao promašaje izvan luka dok se Utah Valley pokušavao vratiti u igru. Wolverinesi su se vratili na dva u minuti (31-29), ali Gray je dobio polaganje, a Big Red je napravio 8-1. Vodstvo je palo na 16, zatim na 22, dok je Big Red išao do pobjede. Ragland Jr. je imao devet skokova u drugom poluvremenu, gotovo jednak ukupnom udjelu momčadi Utah Valleya u drugih 20 minuta (12).