Hobart ruši broj 11 Rochester, 73-72

Stariji napadač bio je u skoku s preostalih 12 sekundi da bi košarkaškoj ekipi Hobart Collegea donio prednost od 73-72 u odnosu na nacionalno rangirano Sveučilište Rochester, a Statemen je zadržao pobjedu izvan konferencije u utorak navečer.

Mešanić je postigao rekord od 24 poena, devet skokova i četiri asistencije. Šutirao je 11 od 18, a na crti 2 od 4. Napadač druge godine pridružio mu se u dvoznamenkastom broju, davši 15 poena, uključujući 5 od 8 poena iz igre. Stariji napadač i drugi napadač ubacili su osam, odnosno sedam bodova. Diplomirani napadač upisao je osam skokova za šest poena.

Yellowjacketse je predvodio par večeri sa 17 koševa starijeg beka Rossa Ganga i postdiplomskog napadača Ryana Algiera. Gang je također bio najbolji kod UR-a sa sedam skokova, dok je Algier dodao šest. Juniorski bek Matt Wiele također je došao do dvoznamenkastog broja s 10 poena.

KLJUČNE STATISTIKE

• Hobart je imao prednost od 35-33, ali Rochester je imao vodstvo od 12-11 u poenima druge šanse.
  • Hobart je nadmašio Rochester 50-42 u reketu.
  • Državnici su šutirali 50,8% s poda, ali samo 47,6% na liniji slobodnih bacanja.
  • Yellowjacketsi su šutirali 46,6% s poda i 70% s linije slobodnih bacanja.

BODOVANJE TRČANJA

• Devet minuta igre, Hobart je vodio 16-11, ali je Rochester uzvratio, koristeći seriju 19-6 i poveo 30-22. Gang i Algier osvojili su po pet koševa tijekom naleta.
  • Hobart je zaključio poluvrijeme serijom od 13-5 koja je izjednačila na 35 ulaska u svlačionicu. Jackson i obojica imali su po četiri boda u nizu za Statemene.
  • Hobart je vodio veći dio drugog poluvremena i nikada nije zaostao više od dva.

DRAMATIČNA ZAVRŠNICA

• Državnici su vodili s četiri razlike dok je sat otkucavao manje od jedne minute. Gang je došao do linije slobodnih bacanja i oba prepolovio zaostatak svoje momčadi.
  • Rochester je tada upotrijebio puni pritisak na terenu kako bi iznudio preokret. Gang je pretvorio tradicionalnu igru ​​za 3 poena s 30 sekundi do kraja za vodstvo od 1 poena.
  • U Hobartovoj ofenzivi, Walker je napravio kratak skok koji je bio izvan cilja, ali je bio tu da ga vrati i Hobartu dovede vodstvo.
  • zatim je izjednačio Algier na ulazno dodavanje za skok loptu sedam sekundi do kraja, dajući Statemenima posjed lopte.
  • Hobart je još jednom okrenuo loptu pod pritiskom, a Gang je izbacio tricu koja je bila izvan okvira. Dodijeljena im je lopta izvan igrališta nakon što je Statemen izašao u aut 0,5 sekundi do kraja, ali UR nije uspio izvesti još jedan udarac prije isteka vremena.