Skaneatelesova nogometna sezona završava porazom od Chenango Forksa

Fotografija putem: Justin Ritzel

Cijelu sezonu, nogometni tim Skaneatelesa računao je da će svojim napadom brzim udarcem nadvladati suparnika, što je dobro funkcioniralo tijekom niza bez poraza do prvenstva Sekcije III klase C.

No, Lakersi su bili ti koji su u subotu svladali regionalno finale na Vestalovom stadionu Dick Hoover dok je dugogodišnji Chenango Forks iz Sekcije IV postigao pogodak u prvih pet posjeda i pobijedio 41-28.

Ova dvojica su imala vrlo nedavnu povijest – naime, regionalno finale 2018. na stadionu Bragman u Cicero-North Syracuseu koje je Patrick Hackler osvojio za Lakerse s touchdownom u posljednjoj igri utakmice.

I nije trebalo dugo da se Skaneateles ponovno nađe za Forksom. James Musso ubacio je ubačaj na početni posjed Lakersa, što su Blue Devilsi kratkim poljem pretvorili u poene kada je Jay Haqq pet minuta igre pronašao end zonu.

Ne mogavši ​​odmah odgovoriti, Skaneateles je gledao kako Forks sastavlja drugi pogodak koji je, opet, Haqq završio, a njegov touchdown od tri jarde donio je Blue Devilsima prednost od 14-0.

Neposredno prije nego što je prva četvrtina završila, Musso se povezao s Codyjem Nesbittom u ključnoj konverziji na četvrtom-dolje-i-15, postavivši isti par na dodavanje od 15 jardi koji je smanjio zaostatak Lakersa na 14-7 pri ulasku u drugi razdoblje.

Plavim vragovima su bile potrebne samo dvije igre da povrate svoju marginu, Haqq je ponovno spalio obranu Skaneatelesa dok je trčao 40 jardi za svoj treći TD popodne.

Četvrta vožnja Blue Devilsa, nakon poluvremena, rezultirala je još jednim touchdownom Haaqa, a njegov četvrti rezultat s 12 sekundi do kraja poluvremena je 28-7 na odmor.

Istina, Skaneateles je zaostajao u dvije od svoje tri utakmice doigravanja, skupivši se kako bi pobijedio Canastotu i Cazenoviu, ali okupljanje ovdje zahtijevalo bi da obrana napravi bilo kakav prekid.

Forks je, međutim, ostao nezaustavljiv, spalivši prvih pet i više minuta treće četvrtine na drugoj vožnji dok je stigao do one Lakersa prije nego što je Zander Arnold preokrenuo.

Skaneatelesu je bio potreban par pretvorbi četvrtog prema dolje da sastavi vožnju kasno u razdoblju koje je Nesbitt završio zamahom od 16 jardi do krajnje zone.

Tek u četvrtoj četvrtini Lakersi su se konačno zaustavili u obrambenoj fazi, a to je dovelo do vožnje koju je Musso završio s zamahom koji je Nesbitt pretvorio u svoj treći TD smanjivši prednost Forksa na 34-21 za sedam minuta do kraja.

To je još ostavilo vremena za završetak nadigravanja, ali Forks je odložio utakmicu s još jednim solidnim pogonom koji je Haaq završio svojim petim TD-om, 15-jardi s 3:26 do kraja, iako bi Lakersi dodali rezultat u posljednjoj minuti.

Skaneateles je sezonu završio s omjerom 9-1.