Sirakuza pada na VCU u Battle 4 Atlantis, 67-55 (puna pokrivenost)

Jaka obrana Virginije Commonwealtha omela je Syracuse, a Orange su u srijedu pretrpjeli poraz od Ramsa rezultatom 67-55 u prvoj rundi Battle 4 Atlantis.

Ocjena kutije

Ovnovi su zagorčali život Syracuse, držeći se narančastih igrača kao muh papira.

Virginia Commonwealth je prisilio 16 izgubljenih igrača u Syracuse, a također je držao Orange na 29% šuta iz igre. Syracuseova postava strijelaca s perimetra uspjela je izvesti samo pet od svoja 23 pokušaja iz raspona od 3 poena.

Napad Ramsa nije baš bio replika Showtime Lakersa, ali su pronašli dovoljno uspjeha da se odmaknu od Orangea u drugom poluvremenu. Nakon što je napravila samo dva od osam pokušaja s 3 poena u prvom poluvremenu, Virginia Commonwealth je u drugom poluvremenu otišla 5-za-9 izvan luka.

Jimmy Boeheim i Buddy Boeheim zajedno su osvojili 37 poena. Buddy je završio s 20, dok je Jimmy dodao 17. Ali ostatak ekipe Syracuse uspio je postići samo 18 poena na kombiniranom šutu iz igre 7-za-32.

Cole Swider je postigao samo šest poena na šutu iz igre 2-za-14. Napadač od 6 stopa-9 promašio je svih sedam svojih pokušaja za 3 poena. Joe Girard također je patio od brutalnog šuterskog učinka, napravio je dva od svojih devet pokušaja pogotka iz igre.

Syracuse je izgubila na 2-2, dok je VCU popravio na 3-2.

LINKOVI ZA REZAPIRANJE IGRE:

kada Amerikanci mogu putovati u Španjolsku

ISTAKNUTI IGRE:

POLA:

PREGLED IGRE:

Syracuse (2-1) otvara svoj raspored u Battle 4 Atlantis protiv VCU (2-2) u prvoj od tri utakmice u Imperial Areni. Dojava je zakazana za 17:00 sati.

Syracuse je prošle subote doživjela prvi poraz u sezoni od Colgatea. Rezultat kojim je prekinut niz od 54 utakmice u Sirakuzi bio je 100-85. Narančasti su snažno otvorili, ali u konačnici nisu mogli kontrolirati Raiderse iz raspona tri poena i bili su nadjačani.

VCU će se pokušati oporaviti od poraza od Chattanooge u svom posljednjem izlasku, jer su Mocs pobijedili Ramse 56-54. Utakmica je bila borba naprijed-natrag, ali o njoj je odlučio kratki skakač iz Chattanooge Malachi Smith s 0,4 sekunde do kraja.