NATRAG U DRŽAVE: Midlakes nadmašuje Dansville i vraća se u Far West Regional u Buffalu

Midlakes je povećao prednost od 20 koševa početkom četvrte četvrtine u utorak navečer državne utakmice Sekcije V klase B protiv neporaženog Dansvillea u srednjoj školi Avon i zaustavio kasni napad Mustanga koji je smanjio vodstvo na 9 i pobijedio 68-56 odluka o slanju Lady Screaming Eagles natrag u Buffalo State i NYSPHSAA Elite Eight.

Alaina Forbes predvodila je Midlakesa s 34 poena, 4 asistencije i 6 skokova. Cara Walker je dodala 13 poena i 3 asistencije. Macy Kisner je postigla 8 poena i povukla 7 skokova nakon što je odsustvovala većinu prvog poluvremena nakon što je napravila dva rana prekršaja. Sydney Passalacqua je zgrabila 10 skokova, a Hannah Galloway 6 poena za Lady Eagles. Nakon ozljede Megan Colacino i problema s faulom Kisnera, učenica 8. razreda Callie Walker vidjela je značajnu minutažu i odigrala dobro. Dansville je predvodila Grace Rittenhouse koja je postigla 18 poena u porazu.

Poraz je završio sezonu prvaka Sekcije V klase B2 Dansvillea s rezultatom 22-1. Prvak klase B1 Midlakes popravio se na 21-3 i igrat će sljedeće u subotu protiv pobjednika East Aurore/Southwestern izvan Sekcije VI za ulazak u NYSPHSAA Final Four gdje su Screaming Eagles završili sezonu prošle sezone protiv Susquehanna Valleya. Subotnja utakmica zakazana je za dojavu u 17:00 u Buffalo State i prenosit će se uživo na LivingMax radiju.