Sabresi su izgubili 2-1 od Panthersa, nade u doigravanju na tankom ledu

Buffalo Sabres imali su sjajnu priliku u utorak navečer približiti se mjestu u doigravanju i zapravo kontrolirati vlastitu sudbinu u posljednjih šest utakmica regularne sezone, ali su se mučili s stvaranjem napada i izgubili su od Florida Panthersa, 2-1.

Buffalo je otvorio rezultat u 8:58 prve trećine kada je Dylan Cozens postigao power play gol, njegov 29. u sezoni, odmah nakon što je Alexu Tuchu pogodak skinut s ploče zbog ofsajda.

Aaron Ekblad s Floride izjednačio je utakmicu s power-play golom neposredno prije kraja prvog.

Nakon što niti jedna momčad nije uspjela pogoditi mrežu u drugoj utakmici, Matthew Tkachuk postigao je pogodak za pobjedu u minuti u posljednjoj četvrtini.

Devon Levi napravio je svoj drugi start u NHL-u i zaustavio 34 od 36 udaraca.

Buffalo je nadigrao Pantherse 40-36, a Zemgus Girgensons zabilježio je rekordnih sedam udaraca na gol.

Sabresi će u četvrtak u 19 sati krenuti u Detroit gdje će se susresti s Red Wingsima.